WOJ-TRANS Przeprowadzki-Transport

Jak skutecznie się przeprowadzić?


Jako profesjonaliści doskonale wiemy, że przeprowadzka jest bardzo stresującym i czasochłonnym przedsięwzięciem, dlatego też chcemy podzielić się z Państwem kilkoma poradami, które ułatwią i pomogą Państwu przygotować się do przeprowadzki.

  1. Przeprowadzka powinna być zaplanowana możliwie jak najwcześniej żebyście mieli Państwo czas na wybór odpowiedniego wariantu przeprowadzki oraz na zastanowienie się co planujecie Państwo zabrać ze sobą do nowego miejsca.
  2. Wybierając firmę przeprowadzkową nie zawsze należy kierować się ceną, pamiętajcie Państwo, że powierzacie jej swój cały dobytek. Profesjonalna firma powinna zaproponować Państwu spotkanie (oszacowanie), podczas którego omawiane są wszystkie szczegóły, aby stworzyć dla Państwa jak najlepszą ofertę.
  3. Jeżeli chcecie Państwo spakować się sami będziecie potrzebować odpowiednie kartony, taśmy, folie, koce oraz inne zabezpieczenia, które z przyjemnością dostarczymy, albo żebyście Państwo mieli więcej wolnego czasu, pakowanie możecie powierzyć nam.
  4. Ubrania, szkło, książki pakujemy w osobne kartony.
  5. Szkło należy owinąć papierem pakowym, a w przypadku porcelany dodatkowo folią bąbelkową. Talerze, kubki, kieliszki lub szklane ramki ustawiamy w pozycji pionowej, pakujemy je w kartony średniej wielkości. Spakowany karton należy opisać „rzeczy delikatne” lub „szkło”.
  6. Ze względu na wagę książki najlepiej wkładać do małych, wytrzymałych kartonów.
  7. Ubrania, jeżeli zdecydujecie się Państwo na usługę z pakowaniem lub dostarczeniem przez nas materiałów, przewozimy w specjalnych kartonach ubraniowych na wieszakach w pozycji wiszącej.
  8. Należy pamiętać, aby każdy karton dokładnie opisać (możemy Państwu dostarczyć odpowiednie etykiety inwentaryzacyjne). Ma to bowiem bardzo duży wpływ na sprawny przebieg przeprowadzki, a w szczególności jest bardzo pomocne przy rozmieszczaniu Państwa rzeczy do pomieszczeń w nowym miejscu.
  9. Istotną kwestią jest czy zabierane przez Państwa meble nie będą wymagały demontażu, aby swobodnie można je wynieść z obecnego miejsca jak i wnieść na nowym adresie. Wszystkie zabierane meble nie wymagające rozkręcenia powinny być opróżnione z rzeczy, pólek, wieszaków itp. Klucze i części od mebli warto spakować w wyraźnie oznaczony i opisany karton.
  10. Jedną z ostatnich rzeczy, które mają duży wpływ na przebieg przeprowadzki jest tak zwany „dostęp”, czyli możliwość podjazdu i zaparkowania samochodu jak najbliżej Państwa mieszkania/domu. Jeżeli mieszkacie Państwo w strefie ograniczonego ruchu, to należy uzyskać z Zarządu Dróg Miejskich stosowne zezwolenie na wjazd pojazdu.
Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik choć trochę Państwu pomoże, a sama przeprowadzka przy odpowiedniej organizacji, będzie dla Państwa miłym wspomnieniem.